Galerimiz

İletişim Bilgilerimiz

KARAHAN KAPI MEKATRONİK İNŞ. SAN. ve TİC. A.Ş.

seksiyonel-endustriyel-kapilar

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar

Yer tasarrufu sağlayan seksiyonel kapı sistemleri, farklı kızak tipleri sayesinde her türlü endüstriyel yapıya uyumludur. Bu uyum yeni proje tasarımı kadar yenileme işlerinde de tasarım kolaylığı sağlar. Hörmann size her uygulama için özel çözümler sunar: Konforlu geçiş için eşiksiz personel kapılı sistemlerden, çizilmeye dayanıklı Duratec komple camlı seksiyonel kapılara kadar…

Yüksek hızlı kapılar

Hörmann yüksek hızlı kapılar iç ve dış mekanda trafik akışını hızlandırmak, iç mekan ısısını korumak ve enerji tasarrufu sağlamak için ideal çözümlerdir. Entegre çarpma önleme/çarpma korumalı “SoftEdge” teknolojisi, esnek yüksek hızlı kapıları çok güvenli ve ekonomik hale getirir. Dış kapı olarak, daha güçlü ısı yalıtımı için çift cidarlı PU izolasyon dolgulu panellere sahip HS 7030 PU yüksek hızlı spiral kapı tavsiye edilir.

yuksek-hizli-kapilar
sarmal-kapilar-ve-kepenk-sistemler

Sarmal kapılar ve kepenk sistemleri

Basit yapı şekli ve az sayıdaki bileşenler nedeniyle sarmal kapılar ekonomik ve sağlam modellerdir. Talebe göre farklı perde ve donanım varyasyonları seçebilirsiniz. Yenilikçi çekme yay teknolojisine sahip SB sarmal kapılar hangar kapısı gibi açılma trafiği az olan açıklıklar için ekonomik bir çözüm sunar. Decotherm S sarmal kapı, zorlu lojistik işletmeler için doğru seçimdir.

Yükleme teknolojisi

Hörmann’da yükleme istasyonunun tüm bileşenlerini tek elden temin edebilirsiniz: Yükleme rampaları, yanaşma körükleri, yükleme odacıkları ve yanaşma tamponları. Hörmann’ın kendi geliştirdiği ve ürettiği bu ürün gamı birbirleriyle tam uyumludur ve sorunsuz bir yükleme ve boşaltma işlemi için en büyük yardımcınızdır.

yukleme-teknolojisi
toplu-garaj-kapilari

Toplu garaj kapıları

Şehirlerdeki ve yoğun merkezlerdeki artan otopark ihtiyacı nedeniyle, yeraltı garajları ve toplu garajlar gittikçe önem kazanmaktadır. Bu garajlar bulunduğu konut ve ticari yapı komplekslerinde özellikle sessiz ve sağlam kapı sistemlerine ihtiyaç vardır. Hörmann özellikle bu kullanım alanı için kapı ve motordan oluşan, komple birbirine uyarlanmış sistemler sunar.

Sürme yangın kapıları

Hörmann sürme yangın kapıları tek ve çift kanatlı veya teleskopik sürme kapı olarak temin edilebilir. Yaya ya da küçük yük taşıyıcıların geçişi için personel/acil çıkış kapılı versiyonları da bulunur. Herhangi bir özel fonksiyon olmaksızın çok amaçlı kapı olarak da kullanmak mümkündür.

surme-yangin-kapilari
yana-kayar-saha-giris-kapilari

Yana kayar saha giriş kapıları

Hörmann yana kayar saha giriş kapıları sağlam çelik profillerden oluşur ve tek kanat olarak açıklık genişliği 16 metreye kadar mevcuttur. Böylece çift kanatlı sistemlerde 32 metreye kadar bir genişliği kapatmak mümkündür. Ray gerektirmeyen sistemde konstrüksiyon kendi kendini taşır, böylece, çok az zemin kazı çalışmasına gerek vardır. Buzlanma, kar veya aşırı kirlenmede kapı hareketi engellenmez.

Çarpma kapılar ve Şerit perdeler

Hörmann Flex çarpma kapılar, normal forklift trafiğine sahip binaların içerisinde kullanmak üzere tasarlanmıştır. Çarpma kapılar, kolay bir montaj için komple ön montajlı olarak gönderilir.

Hörmann Flex şerit perdeler, özellikle büyük boyutlu depo açıklıkları için ekonomik çözümdür. Dayanıklı PVC şeritler, birbirleri üzerine kapanır ve sadece aracın veya yükün genişliği kadar açılır.

carpma-kapilar-ve-serit-perdele
spor-salonu-kapilari

Spor salonu kapıları

Spor salonu kapıları, spor ve çok amaçlı salonlarda ana mekanı yan odalardan ayırmayı sağlar. Hörmann spor salonu kapısı, Alman GUV-V S1 zorunlu kaza sigortası yönetmeliğinin “Okullar” ile ilgili şartlarına uygundur. Kapı kanadı, DIN 18032-3 uyarınca test edilmiş ve top çarpmalarına karşı emniyetlidir.